Dieta ketogeniczna dla uprawiających sport 

Gdy organizm znajduje się w stanie ketozy, zazwyczaj wykorzystuje tłuszcz jako podstawowe źródło energii; wiedząc, że możesz pozostać w tym stanie tylko 5 lub 6 dni w tygodniu, pojawia się pytanie, jak spowodować ketozy tak szybko jak to możliwe. Tutaj następuje aktywność fizyczna, która, działając na układ hormonalny, doprowadzi do zwiększenia stężenia ketonów we krwi i do stanu ketozy. 

Na czym polega dieta keto dla sportowców?

Dieta ketogeniczna dla sportowca jest przeznaczony do zapewnienia białek, niezbędnych do regeneracji mięśni po występie, jednak wywołuje stan, bardzo podobnego do tego, co masz podczas głodówki, ze zmianami, które mają stosunek do wielu ważnym kwasica sposoby. 

Podczas кетогенного są aktywowane kilka ważnych cząsteczek w szeregu reakcji kaskadowego do określenia zakresu transkrypcji genów, które kodują białka, które biorą udział w transporcie kwasów tłuszczowych, w ich utlenianie w procesach produkcji ATP. 

W tym samym czasie stan ketozy określi hamowanie czynników odpowiedzialnych za regenerację i wzrost mięśni poniżej metabolicznej stresu i mechanicznego deterministyczne od sportu. 

Dlatego trudne do osiągnięcia wzrostu mięśni podczas diety tego rodzaju: tych, którzy dążą do przerostu mięśni, powinno się zwrócić się do innych rodzajów diety. Dieta ketogeniczna nie oznacza utraty sił. Jeśli masz odpowiednie spożycie białka nie poinformowano o znacznej utraty siły i mocy, a masa mięśniowa sportowca jest zachowana ze względu na efekt oszczędności podczas spożywania białka, co obserwuje się w кетозе. 

Dieta ketogeniczna dla sportowca powinna opierać się na tych trzech prostych etapach: 

  • spożycie węglowodanów powinno być ograniczone do 20-30 g dziennie; 
  • spożycie białka niezbędne dla zapewnienia zachowania masy mięśniowej ciała. Badania zbiegają się na wartości od 1,5 do 2,5 g / kg masy ciała sportowca; 
  • spożycie tłuszczów powinno być obliczona po tym jak zainstalowałeś swoją dzienną normę węglowodanów i białek, i musi być taki, aby mogło zapewnić osiągnięcie kalorii spożycia, uznać odpowiednie cele sportowca; 

Trzeba pamiętać: 

  • dodanie minerałów i witamin może być niecelowe ze względu na ograniczenia w spożyciu niektórych produktów, niezbędnych do utrzymania ketozy; 
  • dieta powinna być zaplanowana jest na dość długi okres czasu, aby umożliwić dobrze dostosować się do кетозу, który, pamiętaj, jest szczególnym kwasica stanem z wszystkich fizjologicznych. 

Pierwsze dwa tygodnie-to te, w których występuje ta postępowa adaptacja, która rozgrywa się na lepsze, począwszy od trzeciego tygodnia diety. Oczywiście, aby podążać za кетогенным w ciągu dwóch tygodni, starajcie się, co najmniej cztery tygodnie pracy, aby cieszyć się najlepszym z pozytywnych efektów związanych z кетозом. 

Dieta ketogeniczna pomaga w leczeniu padaczki?

Według najbardziej wiarygodną hipotezą, naprawdę ciał ketonowych zmniejszają pobudliwość neuronów biorących udział w genezie napadów, moduluje wydzielanie i działanie określonych neuroprzekaźników, w szczególności obecność kwasu β-идроссибутиррико prowadzi do zmniejszenia produkcji glutaminianu, neuroprzekaźnika bardzo ekscytujące, wraz ze wzrostem poziomu GABA (γ-aminomasłowego), głównego inhibitora neuroprzekaźnika. 

Różne rodzaje ketogenic diety stosowane w leczeniu padaczki, są prawdziwe i prawdziwe metod leczenia, które wymagają szczególnej uwagi do jakości i ilości spożywanych. 

Fundamentalne znaczenie ma stosunek między ilością lipidów i węglowodanów i białek, które można spożywać na co dzień. 

Raport ketognic = lipidy (g) Białko (g) + Węglowodany (g) 

Oczywiście, że dieta ketogeniczna classic składać się będzie z высокожирной, niesymetryczne i innych składników odżywczych. W związku z tym przyjmowanie witamin i składników mineralnych muszą być zintegrowane w leczniczy tryb, aby uniknąć ryzyka wystąpienia niedoborów niezbędnych składników odżywczych i hipowolemią. Równolegle z obsługą mineralnymi i витаминными substancjami, należy również zachować odpowiedni poziom nawilżenia. 

Dieta jest naprawdę skuteczna, a badania kliniczne pokazują, że można znacznie zmniejszyć ilość kryzysów ponad 50% leczonych pacjentów, bez zauważalnego wpływu na wzrost i z miernymi efektami ubocznymi, w ogóle kontrolowane, dzięki wnikliwej obserwacji za podmiotem. 

W szczególności, dieta ketogeniczna, podobno, jedyna dieta, która pojawiła się na światło jako terapii padaczki dziecięcej grupie wiekowej. Jest prawdziwą terapią, nie można stosować ją bez opamiętania, wręcz przeciwnie, wymaga znacznej uwagi i stałego nadzoru medycznego. 

Zakończenie diety odbywa się stopniowo, przez okres od 7 dni do 6 tygodni, ze stopniowym spadkiem кетогенного stosunku i stopniowe odnowienie posiłku zawierającego węglowodany. 

Suplementy w diecie ketogenicznej

Gdy dieta ketogeniczna odbywa się w średnim lub długim okresie, może wystąpić niedobór składników odżywczych, związany głównie z ograniczeniem takich grup produktów jak owoce, warzywa, zboża i rośliny strączkowe. Może być konieczna specjalna lądowania. 

Jednym z najczęściej stosowanych dodatków w ketogenic diety jest olej MCT, koncentrat trójglicerydów średnich łańcuchach, które w naturalny sposób znajdują się w mleku matki, podniesionym z oleju kokosowego. Среднецепочечные trójglicerydy są przekształcane w organizmie w ciała ketonowe, które zaopatrują w energię i wspierające stan ketozy. 

Te trójglicerydy nie do końca przybiera na wadze, a w przeciwnym przypadku mogłyby zwiększyć metabolizm i przyczyniają się do zmniejszenia masy ciała. 

Uwaga do różnych suplementów na rynku, które są sprzedawane jako “spalające tłuszcz” na ketogenic diety, które nie poprawiają absolutną stan zdrowia. Dlatego przed rozpoczęciem przyjmowania кетогена należy skonsultować się z profesjonalnym dietetykiem. 

Trzeba zrobić badanie krwi i moczu, aby ocenić poziom glukozy we krwi, czynność wątroby i kamienie w nerkach, wśród innych wskaźników. Dietetyka to co przepisze indywidualne menu i na bieżąco będzie przejście na dieta ketogeniczna.