Dieta kapuściana – na czym polega, przykładowy jadłospis

Dieta na kapuśniak jest jedną z najpopularniejszych diet umożliwiających szybkie odchudzanie. Ale zanim go zastosujemy, najlepiej byłoby dieta kapuściana dowiedzieć się, zupa kapuściana kolacja co to oznacza i czy jest to alternatywa dla utraty wagi, która nie zagraża zdrowiu. 

Zapewne słyszałeś wielu przedstawicieli płci zupa kapuściana pięknej przechwalających 6 pomidorów się, że udało im się schudnąć dzięki jednemu kolacja zupa kapuściana z najpopularniejszych i najtańszych składników: zupa kapuściana kolacja kapuście. Owszem, dieta kapuściana może pomóc szybko schudnąć, ale należy wiedzieć, że taka dieta nie trwa długo, ponieważ jest surowa.

Nawet jeśli w większości sytuacji dieta kapuściana dobrze jest przestrzegać zbilansowanej diety, nawet gdy chcesz schudnąć, w szczególnych sytuacjach możesz dieta kapuściana przepis również zdecydować się na dietę restrykcyjną, taką jak dieta kapuściana.

Na czym polega dieta kapuściana?

Pomimo popularności diety na kapuśniak mało kto zna jej pochodzenie. Według American Dietetic Association dieta została opracowana w latach pięćdziesiątych XX wieku, dieta kapuściana przepis chociaż niektórzy eksperci 2 szklanki uważają, że jest starsza.

Według niektórych osobliwości dieta została stworzona przez żołnierzy dietę amerykańskich nie po to, by schudnąć, ale by chronić się przed szkorbutem zupa kapuściana czy niedoborem dieta kapuściana witaminy C.

Dieta na kapuśniak ponownie dni stała się popularna w latach 80-tych, zwłaszcza wśród aktorek i modelek, które z kapusta racji wykonywanego obiad zupa kapuściana zawodu czasami zupa kapuściana potrzebowały szybkiej dietę utraty wagi.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Utrata masy efekty ciała jest wynikiem bardzo niskiego dni dziennego spożycia kapuścianą kalorii. Najprawdopodobniej podczas diety na kapuśniak każdego dnia będziesz diety kapuścianej spożywać około 1000 kalorii, kilogramów czyli połowę zalecanego v kalorii dla krótkim czasie dorosłych.

Pod względem aktywności fizycznej nie jest zupa kapuściana to zalecane. Ciało nie dieta kapuściana będzie miało wystarczającej ilości energii na bezpieczne ćwiczenia. Główną wadą tej diety, poza tym, że jest bardzo zła, jest to, efekty że może stać się bardzo obiad nudna.

Chociaż dieta na kapuśniak zupa kapuściana pomaga zrzucić od 5 do 7 kilogramów w ciągu tygodnia, to utrata masy ciała, która występuje, efekty jest wynikiem kilogramów eliminacji nadmiaru wody z organizmu, a nie rezerw tłuszczu. Ze dni względu na restrykcyjny charakter diety łatwo może dietę pojawić kapuścianą się głód, kapusta co spowolni metabolizm i 7 dni zachęci do utrzymania i zupę kapuścianą przechowywania tłuszczów.

Zasady diety kapuścianej

Zdaniem specjalistów dieta na kapuśniak nie jest zdrowym i zupa kapuściana długotrwałym rozwiązaniem na odchudzanie. Składniki litry wody użyte do przygotowania kapuśniaka, a także potrawy dozwolone w diecie są naprawdę obiad . Jednak w diecie brakuje dozwolonej ilości białka, węglowodanów i zdrowych tłuszczów.

Krótki czas trwania diety nie wystarczy, aby wpłynąć zupę kapuścianą na optymalny stan zdrowia, diety kapuścianej ale osoby cierpiące na określone litry wody schorzenia, np. Cukrzycę, przed przyjęciem diety powinny skonsultować się ze specjalistą. Bez względu warzywa na stan zdrowia nikt nie dieta kapuściana powinien stosować diety na kapuśniak dłużej niż 7 dni.

Chcąc wznowić dietę z kapuśniakiem należy odczekać minimum 2 tygodnie. W zupa kapuściana przeciwnym razie będziesz cierpieć na niedobór składników odżywczych i zagrozisz swojemu zdrowiu. Nawet jeśli utrata masy ciała jest przyspieszona, dieta kapuściana warto wiedzieć, że po zakończeniu diety powrót do późniejszej diety spowoduje, że obiad przybędziesz na wadze.

Przeciwwskazania do diety kapustnej

Dobrze jest 7 dni przestrzegać jednej z diet kapustnych zupa kapuściana tylko wtedy, gdy jest się zdrowym. Jeśli masz chorobę nerek diety kapuścianej lub chorobę układu krążenia, nie zaleca się stosowania takiej diety, ponieważ może to pogorszyć Twoje problemy.

Nie stosuj diety kapustnej dłużej 7 dni niż odpowiednio 3 lub 7 dni, ponieważ pozbawiasz organizm witamin, minerałów i składników odżywczych niezbędnych do zupa kapuściana prawidłowego funkcjonowania.

Przepis na zupę kapuściana

Oto składniki, z których kapuściana przepis na zupę go przygotowania zupy:

  • średnia kapusta
  • 3 średnie cebule
  • 3 pomidory
  • 2 papryki
  • Trochę selera

Drobno posiekaj główka kapusty i umieść w garnku. Niech się zupa kapuściana zagotuje i trochę zmięknie. Jeśli nie pozostawi wystarczającej ilości wody, aby nie przykleiła się do garnka, możesz dodać kapuściana przepis na zupę pół szklanki wody.

Następnie dodaj diecie kapuścianej posiekaną cebulę, pokroić w kostkę posiekane pomidory diety kapuścianej, pokrojoną w kostkę paprykę i starty seler. Dodaj wodę i gotuj zupę, aż warzywa będą miękkie. Na koniec możesz kminek majeranek dodać koperek i pęczek selera pietruszkę. Codziennie duże cebule zaleca się spożywać 3 porcje kapuśniaka.

Możesz także jeść 2-3 owoce dziennie, z wyjątkiem bananów diecie kapuścianej i winogron. Zalecamy spożywanie owoców na śniadanie i przekąskę selera naciowego między posiłkami. W ciągu całej diety należy pić 2-2,5 litra wody dziennie. Dozwolone jest ilości mięsa również spożywanie zupa kapuściana zielonej herbaty. Pod koniec diety powinieneś odtłuszczonego mleka schudnąć 4-5 funtów.

Dieta kapuściana – przykładowy jadłospis

Plan diety kapuśniaka jest bardzo rygorystyczny. Głównym jadłospis dzień preparatem, który będziesz spożywać codziennie, zupy kapuścianej jest kapuśniak, bez zupa kapuściana ograniczeń ilościowych. Ponadto jadłospis dzień każdego dnia będziesz jeść różne inne potrawy. Jedynym śniadanie zupa kapuściana dozwolonym płynem jest woda lub sok owocowy ostatniego dnia diety.

Na śniadanie zupa kapuściana

Jajko, kasza gryczana gratis, śniadanie warzywa czarna herbata z mlekiem;

Drugie śniadanie

Wywar z jagód róży, drugie śniadanie świeży bezkwasowy twarożek;

Obiad

Wegetariańska zupa z kapusty, obiad zupa kapuściana gotowanym lub gotowanym mięsem, główka kapusty gotowana marchewka. Pij 2 litry kompot z suszonych owoców;

Podwieczorek

Otręby pszenne gotowane podwieczorek z cukrem i bułką tartą zupa z kapusty;

Kolacja

Pieczona lub gotowana ryba z sosem, śniadanie zupa kapuściana puree i marchewką, czarna herbata z mlekiem

Dieta kapuściana – plan dietetyczny na cały tydzień

Dzień 1 – W pierwszym dniu diety oprócz kapuśniaków dieta kapuściana zjesz owoce bez ograniczeń ilościowych, jadłospis dzień 1 z wyjątkiem bananów diety kapuścianej.

Dzień 2 – Następnego dnia oprócz kapuśniaka śniadanie zupa kapuściana zjedz dowolne warzywa, drugie śniadanie w tym pieczonego zupy kapuścianej ziemniaka kolacja 2 z odrobiną masła.

Dzień 3 – Trzeciego dnia diety oprócz zwykłej zupy z kapusty będziesz mógł jeść dowolne owoce i warzywa, w dowolnych ilościach, z wyjątkiem bananów i seler naciowy ziemniaków.

Dzień 4 – Tego dnia oprócz kapuśniaka zjesz banany, dieta kapuściana ale nie więcej niż 8 . Będziesz mógł również spożywać odtłuszczone mleko, diety kapuścianej bez ograniczeń podwieczorek ilościowych.

Dzień 5 – Piątego dnia diety, oprócz kapuśniaka, drugie śniadanie dołączysz wołowinę i pomidory. Maksymalna dzień 5 śniadanie ilość wołowiny to zupy kapuścianej 600 gramów. Jeśli chodzi o pomidory, ten dzień diety pozwala zjeść nie więcej niż 6.

Dzień 6 – Będziesz mógł spożywać oprócz kapuśniaka dieta kapuściana do 600g wołowiny, a także dowolne warzywa oprócz ziemniaków.

Dzień 7 – W ostatnim dniu diety, dzień 7 śniadanie oprócz kapuśniaka, drugie śniadanie dołączysz brązowy ryż, warzywa (mniej ziemniaków) oraz świeży sok owocowy lub warzywny.